Názory uživatelů

Ludmila Cerovská

Kurzem rychlého čtení jsem už prošla podle knihy od W. Zielkeho a také na dvoudenním semináři u PhDr. Papíka. Samozřejmě bych nikomu nedoporučila ochudit se o možnost živého semináře, má-li tu možnost. Přesto je pozitivních rozdílů v prospěch elektronické verze několik :) Hlavní přínosy v elektronické verzi vidím v tom, že tím, že je mi čas u cvičení počítán, je to jako by u mě stál po celou dobu lektor a počítal čas za mě. A zároveň mohu cvičit ve čtyři ráno, když jsem po noční a stejně tak ve 12, když jsem se právě probudila. Těžko bych na takové individuální časy našla lektora.
Dále se mi líbí nutnost zlepšování se, pro postup do dalších lekcí a podmíněnost splnění drilových metod. Možnost procvičování mimo lekce je také výborná. Přeskakování v žebříčku úspěšnosti, je dobrým motorem - udržet se v první pětce je výzva.. :)

Miroslav Šála

Market intelligence analytik
Jako člověk, který musí v práci přečíst každý den nepřeberné množství článků o tom, jak se vyvíjí trh, konkurence i partneři, jsem Rozecti.se kurz velmi uvítal. Díky absolvování kurzu teď dokážu přečíst mnohem více článků za stejnou dobu a mohu se v práci věnovat zajímavějším projektům, u kterých vidím, že mají přidanou hodnotu pro můj rozvoj. Kurz vřele doporučuji! Tip na závěr: pokud chcete mít z Rozecti.se opravdu maximální užitek, donuťte se absolvovat aspoň o jednu lekci více než je nutné pro absolvování kurzu, skokově se v rychlém čtení zlepšíte!

Michal Ciffra

Výuku rychlého (ale hlavně efektivního) čtení v rámci projektu Rozečti.se mohu jen doporučit! Nenásilnou formou se za pár týdnů naučíte opravdu "číst".

Linda Masudová

studentka Angličtiny a knihovnictví
Kurz rychlého čtení na webu Rozečti se je moderně zpracovaný způsob, jak se efektivně naučit rychleji a kvalitněji číst. Myslím si, že pro studenty velmi dobrá a praktická věc, kterou by měl zkusit každý. Velmi chválím způsob výuky a celý tým Rozečti se.

Martin Lexa

gastronomie/cestovní ruch
Výuka mi rozhodně pomohla i bavila, doporučuji, skvělý projekt.

Kristýna Hončíková

gymnázium
Ačkoliv jsem zprvu byla trochu skeptická a nevěřila, že je po absolvování kurzu možné číst dvakrát až třikrát rychleji, už po dokončení prvních lekcí jsem byla nadšená pokrokem a zlepšení se mě motivovalo k pokračování. Nyní opravdu čtu rychleji, lépe se soustředím na text, jsem schopna efektivněji vyhledávat podstatné informace. Nově nabyté dovednosti tedy využívám v kažodenním životě, ať už při studiu nebo procházení zpráv a elektronické pošty.

R. Pérez

student fakulty životního prostředí
Zcela jistě přínosný kurz, u "nečtenářů" je údajně pokrok velice výrazný, u osob s oblibou četby je již zlepšení mnohem pozvolnější a upřímně řečeno někdy i dost subjektivní. Rozcvičovací sekvence jsou asi jediné, ke kterým bych měl výtku. Připadaly mi dost monotónní, dle nedávného emailu jste však i toto napravili. V tom případě můžu celý projekt doporučit. Utracených peněz (studentská cena byla opravdu "studentská") v žádném případě nelituji.

Adam Vyjídák

Vaše aplikace je nejen vynikající ve skvělém zpracování digitálních metod a pomůcek aplikovaných na výuku za účelem zlepšení rychlosti čtení, ale také v podání těchto cvičebních pomůcek v zábavné interaktivní podobě. O zlepšení svých počtu slov za minutu a hlubší pochopení textu jsem se začal věnovat ještě před návštěvou Vašich stránek, takže jsem si již našel vlastní systém ve zdokonalování, nicméně bych jako začátečník Vaše služby zprvu ocenil určitě nejvíce.

Ondřej Svoboda

Myslel jsem si, že už čtu dost rychle, ale říkal jsem si - co kdyby to šlo ještě rychleji? A ono to šlo. Rozečti.se mi pomohlo dosáhnout zlepšení o 84 % z původních 372 slov za minutu na 685. Díky!

Jana Kolářová

Existují dovednosti, které se hodí v dnešním světě každému. Kdysi jsem pravidelně trénovala, abych zvládla psát deseti prsty. V současné době pracuji na zlepšení čtení a díky rozecti.se jsem se konečně pohnula z místa! Aplikace je jednoduchá, motivující, zábavná a zároveň se dozvídám nové věci. Další dovednost, u které se mi vložený čas vrátí zpět a rozšíří můj repertoár "úspěšného přežití v 21. století".

Martin Humpolec

cestovatel, fotograf, produktový manažer
Četl jsem rychle, ale šance naučit se číst ještě rychleji a hlavně vědět, jak toho docílit, lákala. Jsem rád, že jsem tyto stránky objevil a také, že jsem svou rychlost a schopnost pochopení textu vylepšil. Nebyla to tak zázračná procenta, jak slibovali, ale pořád to byl výrazný skok v rychlosti.

Jan Cibulka

student
Aplikaci Rozečtise.cz jsem vyzkoušel a následně zakoupil a rozhodně toho nelituji. Lekce jsou dobře strukturované, postup aplikací přirozený a výsledky se dostaví brzy. Svou rychlost čtení jsem za polovinu měsíce zhruba ztrojnásobil, takže mohu vřele doporučit. Už teď se těším na anglickou verzi.

Martin Škoviera

študent manažmentu a informačných technológií na FIT VUT
Hľadanie samého seba a sebazdokonaľovanie sú cestami životom mnohých z nás. Predstavte si, že dokážete zdokonaliť schopnosť, ktorú využívate väčšinu svojho života. Niečo čo by ste na prvý pohľad nepovedali, že sa môže radikálne zlepšiť. Vďaka prepracovanej službe Rozečtise.cz si osvojíte nové techniky čítania a vnímania textu, vďaka čomu budete čítať oveľa rýchlejšie a efektívnejšie. S využitím moderných prostriedkov je to konečne možné.

Michal Schmalz

student
Pravidelný trénink čtení na Rozečti.se mi umožnil snadněji zvládat množství textu, kterým jsem jako student zahlcen. V dnešní době je klíčové naučit se zpracovávat kvalitně informace. Myslím, že tyto dovednosti by měl rozvíjet každý, kdo to se čtením myslí vážně.

Kristýna Hosáková

studentka psychologie
Rychlé čtení mě zaujalo, protože ho bohatě využiju při studiu. Příjemně mě překvapilo, že jsem se nemusela probírat stohy teorie, ale spíše plnit připravená cvičení, a ty znalosti okolo jsem se dozvěděla tak nějak jakoby mimochodem. Výborné je, že kurzy probíhají přes počítač - knihu bych asi brzo odložila. Zlepšení bylo zatím po 8 lekcích asi 95 %, takže přečtu za stejný čas dvojnásobek, a je to fakt znát.

Jan Trybenekr

student oboru Mezinárodní obchod
Již po necelém týdnu pravidelného tréninku na webu Rozecti.se došlo v rychlosti mého čtení ke znatelnému posunu, což jen zvýšilo moji další motivaci a chuť naplno pokračovat v rozvoji svých čtenářských dovedností. Četba knih a denního tisku i průběžná příprava do školy je nyní pro mě - studenta se zájmem o široké spektrum oborů - mnohem efektivnější a zábavnější.

Martin Večerek

student ekonomie
Nikdy mě nenapadlo řešit otázku zefektivnění čtení. Číst přece umím. Když jsem se dobral výsledku při vstupním měření, docela mě zarazilo, jak nízkého percentilu jsem dosáhl. Tento fakt spolu se zvědavostí, jestli daná cvičení fungují, byl pro mě motivací začít procházet jednotlivé kurzy. I když jsem tomu moc nevěřil opravdu to funguje, za stejnou dobu dnes přečtu daleko víc.

Jana Krejčí

absolventka UISK FF UK
Cvičení na webu Rozečti.se opravdu pomáhají zvýšit rychlost čtení. Začínám to poznávat i třeba při čtení novin nebo dokumentů v práci. Dokážu se na ně soustředit lépe a rychleji pochopím o čem jsou nebo v nich najdu to co chci. Navíc se mi líbí systém cvičení a procvičování a to, jak jsou stránky interaktivní.

Jana Remková

učitelka češtiny
Kromě výrazného zvýšení rychlosti čtení, kterou mi aplikace přinesla, vidím z pedagogického hlediska její potenciál i pro žáky základních a středních škol. Jejich cílem asi nebude zvýšit svoji rychlost na 500-600 znaků za minutu, ale můžou rozhodně zlepšovat soustředěnost a vnímání textu. Vždyť čtenářská gramotnost je na předních příčkách mezi tématy, o kterých se v současném školství diskutuje. S tímto souvisí i dobré možnosti využití pro studenty s SPU a poruchami pozornosti. Prostředí internetu a moderní grafika bude pro děti určitě přitažlivější, než papírová učebnice. Aplikaci by pak nemuseli vnímat jako výukový prostředek, ale prostě jako zábavu.

Robert Richter

vývojář SW
O rychlé čtení jsem se zajímal již před spoustou let. Přečetl jsem si nějakou tu teorii, avšak nikdy se mi tyto znalosti nepodařilo převést do praxe. A říkal jsem si, kdyby tak existoval nějaký pořádný pomocný software... A po letech bylo mé přání vyslyšeno. Tímto chci poděkovat autorům za skvělou aplikaci, která mé čtení katapultovala do úplně jiných dimenzí. Rozhodně doporučuji.

Lenka Baláková

medicína
Velmi pěkná forma e-learningu se skvělým servisem pro uživatele. Výuku hodnotím jako skvělou, získané dovednosti denně používám ve své profesi. Přeji vám hodně úspěchů v další práci!

Aleš Svoboda

S online kurzem jsem velmi spokojen. Stačí pár minut cvičení denně a výsledek v podobě výrazně rychlejšího čtení se velmi brzy dostaví. Palec nahoru týmu Rozečtise.cz za velmi zdařilý projekt. ;)

Tomáš Klus

gymnázium
Kurz rychlého čtení určitě doporučuji. Potěšily mne dobře navržené lekce a přehledné stránky. Líbila se mi taky možnost srovnavání skóre s jinými uživateli.

Monika Černá

pedagogika
Cvičení byla docela monotónní, což si myslím trochu kurzu ubíralo, jinak byl zajímavý, ráda budu pokračovat i dále, momentálně to časově nestíhám. Určitě zajímavá zkušenost. Jestli čtu rychleji ale nevím, ale je to možné, mám pocit, že se mi rozšířilo zrakové pole.

Adriana Grajciarová

Rozecti.se by som určite doporučila každému, kto by rád využíval svoj čas efektívnejšie. Texty, ktoré pre mňa nie sú vyslovene potešením, teraz zvládnem prečítať oveľa rýchlejšie. Myslím si, že mne osobne Rozecti.se veľmi pomohlo a hlavne ešte pomôže počas skúžkového obdobia. :)

Hana Štěpánková

Kurz rychlého čtení na webu Rozečti se mě bavil. Je skvělé, že vidíte pokroky v rychlosti čtení ve velmi krátké době a zlepšujete dovednost, kterou uplatníte dnes a denně :)

Michaela Kafková

Hodnocení výuky - kurz Rozečti se mě zaujal jako zajímavý nápad hned při prvním setkání, tuším na Lupě. Zkusila jsem, první tři lekce se mi líbily a kurz jsem si koupila. Zdá se mi, že jsem se opravdu zlepšila, jak v rychlosti čtení, tak i v chápání textu a věřím, že zlepšené dovednosti využiji v zaměstnání i ve škole. Rozečti se mohu jen doporučit. Člověk se při něm nejen zlepší ve čtení zábavnou formou, ale něco se i dozví. Výukové texty jsou zajímavé. Jen by jich mohlo být více, mám pocit, že některé jsem si posléze zapamatovala. Týmu Rozečti se moc děkuji, jednak za kurz samotný a jednak, jak se stará o své klienty.

Jakub Forman

student práv
Kurz rychlého čtení mohu doporučit každému, kdo se potřebuje dostat přes neúměrné množství knih, článků apod. Je zábavný, poučí, potrápí mozek a dovede k lepším čtenářským výkonům, je tak dobrý, že jsem ochotný s ním spojit své jméno.

Ing. Monika Černá

Mám radost, že se mi podařilo kurz dokončit a to i proto, že jsem měla 2 krize. Lekce 7 a 10 hrozily, že přes ně neprojdu, ale závěrečný diplom byl dobrou motivací, abych je zvládla. Po dokončení výuky cítím víc změn než jen zrychlení čtení, které je citelné. Pociťuji i zlepšení soustředění při čtení a krátkodobé paměti. Naučila jsem se používat různé techniky čtení a vybírám je cíleně, podle potřeby, což jsem dříve nedělala. Kromě výuky jsem velmi ocenila i doplňková cvičení. Hlavně funkci předčítače, do kterého se dá vložit libovolný text, který je pak zobrazován zvolenou rychlostí. Nejeden článek jsem tak přečetla mnohem rychleji, než kdybych ho měla jen standardně zobrazený a ještě jsem si procvičila rychlost čtení. Rozečti se rozhodně doporučuji všem, kdo chtějí zlepšit své duševní schopnosti.

Romana Březovská

studentka VŠ
Nejvíce mě zaujalo nahlédnutí do „teorie“ čtení, čtecí tachometr mě pak už jen dál motivoval číst rychleji a rychleji. Velmi přehledný a zajímavý způsob výuky můžu jen doporučit!

Marcel Legerský

Výuka rychlého čtení mě bavila a všem ji doporučuji. Jako člověk, který odjakživa četl pomaleji, než průměrný čtenář, jsem se obával, abych výuku zvládnul dotáhnout až do 15. lekce. Skutečně jsem měl s dokončením 14. lekce trochu problémy, proto jsem rád, že kurz končí právě na tomto místě. Obzvlášť nápomocná mi byla po celou dobu sekce Procvičování. Ačkoliv se moje rychlost postupně zvyšovala, občas jsem měl problém s mírou chápavosti u textů, kde bylo třeba si zapamatovat více informací. Po absolvování kurzu pro plné pochopení textu nečtu tak rychle jako v posledních lekcích, ale čtu o poznání rychleji než před výukou.

Lukáš Dušek

Farmaceutická fakulta UK
Studuji farmacii, a proto musím často zpracovat velká množství textů a najít v nich to podstatné. Přestože o různých technikách rychločtení jsem již několikrát četl, teprve služba Rozečti.se mi opravdu pomohla v cíleném pravidelném cvičení, které vedlo k lepšímu pocitu i objektivnímu rapidnímu zrychlení. Příjemné rozhraní, obohacující teorie, ale hlavně - motivující dávkování cvičení - to jsou silné stránky této služby.

Petr Kaštánek

Před několika měsíci jsem náhodou narazil na velmi zajímavou a (minimálně) v Česku bezkonkurenční internetovou službu. Rozečti.se nabízí internetový kurz, po kterém byste měli číst v průměru o více než 50% rychleji se stejnou mírou porozumění textu. Vzhledem k tomu, že jsem snad nenašel negativní recenzi a čtu nezanedbatelnou část každého dne, rozhodl jsem se kurz zakoupit. Po zaplacení jste seznámeni s teorií (dostanete v pdf příručku), pak následují jednotlivá cvičení, které se s postupem času stávají rychlejší a těžší. První tři lekce můžete zkusit i zdarma, takže nekupujete úplně zajíce v pytli. Vše je možné jakkoli opakovat, procvičovat, samotný kurz navíc je časově neomezený. Zpočátku jsem byl dost skeptický, ale pak najednou zjistíte, že čtete mnohem rychleji než předtím :-)

Martin Skoviera

IT and management student at FIT VUT
Imagine that you can improve a skill that you use most of your life. Something that you don’t expect can actually be significantly improved. Thanks to the Legentas training course you will learn new reading techniques and text processing methods that will enable you to read faster and much more efficiently. You can finally do that thanks to the new technologies.

Jana Dlouhá

Rozečtise se mi moc líbilo. Pěkně postavené jsou jednotlivé lekce i plán průchodu celým kurzem. Cvičení s opisováním série znaků mi přijde velmi obtížné tak od délky 5 znaků, ale má svůj účel. Líbí se mi, že je možné porovnávat své výsledky s přáteli a také v globálním měřítku. Aplikace je velmi přehledná a uživatelsky přívětivá. Líbí se mi i jednoduchý design.
Určitě by neuškodilo přidat další texty, mě se už na konci opakovaly, ale na tom určitě neustále pracujete. Také mě jako perfekcionistku poměrně mrzelo, že jsem neměla možnost zlepšit si výsledek již hotových cvičení. U cvičení rozšiřování zrakového rozpětí i u fixací jsem si mohla spočítat kolik procent budu mít a případně si cvičení projet znovu, pro získání lepšího výsledku. Ale třeba u závěrečného testu jsem sice viděla, že mám třeba 100% pochopení textu, ale neviděla jsem kolik mám slov za minutu, a když jsem to odklikla abych se na ten počet mohla podívat, už se mi to rovnou započítalo a nemohla jsem to změnit ani si to zopakovat třeba s lepším výsledkem. Je to asi prkotina, ale mě to prostě zlobilo, zvlášť, když se pak ty výsledky započítávají do globálních statistik.
Také mi přijde škoda že po dokončení 20 lekce už nemůžu zlepšovat svůj průměr, třeba měřením rychlosti četní při pravidelném cvičení. Opět prkotina, ale bavilo by mě to. Odvedli jste skvělou práci s tímto kurzem, člověk se díky němu skutečně naučí rychle číst.

Pavlína Doležalová

Online kurz mi přišel dobře udělaný, lekce byly adekvátně rozvržené a grafika a celková úprava je přehledná. Nevím, co bych k tomu dodala. Bylo to pro mě přínosem, mnoho věcí jsem se dozvěděla, lekce obsahují cenné informace. Zvláště pak cením možnost neustálého procvičování, které se nezapočítává do lekcí. Určitě to člověku pomůže se rychle zlepšit.

Petra Kozelková

student
Podle mého názoru je tenhle online kurz užitečný a byla jsem s ním naprosto spokojená. Je dobré, že výuka jedné lekce je rozdělena do 4 částí a nezáleží na postupu. Tím pádem si můžeme udělat to, na co zrovna máme chuť, a to horší si nechat na konec. Mně osobně tento kurz dal mnoho dobrého, nyní jsem schopna si rychleji přečíst noviny, knížky a mnoho dalšího a najít informace, které mě zajímají. Také je to velice dobrý prostředek při učení, když se to na Vás valí z mnoha stran a nestíháte. Tím pádem si učivo rychle projedete a najdete to, co Vás zajímá, a ostatního si nevšímáte. Ještě jednou děkuji za tuto šanci.

Martin Nákačka

Rýchle čítanie ma zaujíma už dlhšie. Stretol som sa aj s podobnými softvermi, ale v angličtine. Ako plus hodnotím systém kontroly úspešnosti pre postup k náročnejším cvičeniam. Asi jediná cesta, ako sa zlepšiť je pravidelný a systematický tréning počas dlhšieho časového obdobia. Toto váš program, na rozdiel od tých s ktorými som sa stretol, plne rešpektuje a podporuje. Proces výuky však po čase začal byť pre mňa trochu monotónny. Uvítal by som nejaké spestrenie (napr. zmena grafiky na doplnkových cvičeniach, resp. rôznorodejšie cvičenia v jednotlivých lekciách a pod.) Program bol pre mňa dobrým nástrojom na tréning. Vďaka jeho koncepcii sa stal výzvou, ktorá ma donútila pravidelne cvičiť. Ďakujem a prajem veľa úspechov.

Tereza Hrušková

Protože jsem na rodičovské dovolené, jsem ráda za každou příležitost k osobnímu rozvoji. Když jsem se dočetla o projektu Rozecti.se, hned jsem musela vyzkoušet první lekce zdarma. Kurz mne velmi zaujal, přišel mi přínosný a hlavně hravý, takže mne bavilo pravidelně trénovat. O jeho koupi jsem nemusela dlouho přemýšlet. Po absolvování kurzu prokazatelně vidím, že čtu rychleji. Mám ale dojem, že se mi i zlepšila paměť (konkrétně přeipsování znaků byl pro mne zpočátku velký problém, protože jsem je sice bez problémů přečetla, ale přepsat už jsem zvládla třeba jen první 3-4, později jsem si je lépe pamatovala). Také jsem zaznamenala rozšíření zrakového rozpětí, dokonce i při řízení. Za kurz moc děkuji, doporučila jsem ho několika známým.

Ing. Stanislav Wolf

S kurzem jsem byl velmi spokojen a určitě pro mě byl přínosem. Líbilo se mi, že je pěkně graficky zpracován, je velmi šikovně intuitivně i motivačně vyřešen. Tak má dobrý kurz vypadat. Na poslední lekce je ale potřeba využít všech sil a pekelného soustředění. Já jsem si například po jednotlivých lekcích šel vždy opláchnout oči studenou vodou, aby se uvolnily a zklidnili. Pomáhá i jemná masáž spánků.

Tomáš Juřík

S Vaším kurzem jsem byl velice spokojený, nejen že jsem se naučil rychleji číst, lépe vnímat text a soustředit se na něj, ale mám také pocit, že se mi po každé lekci probudily spící neurony v mozku, zlepšila se mi paměť a jsem schopen od té doby lépe přemýšlet a řešit složité problémy. Takže v kurzu budu pokračovat dále, i kdyby se mi rychlost čtení na úkor porozumění textu už nedařilo zlepšovat.

Kateřina Zámečníková

S vyukou Rozecti se jsem byla velmi spokojena. Ocenuji predevsim plynuly prubeh vyuky a rychle vysledky. Jsem si jista,ze tento system by pomohl v mnohem i bezne skolni vyuce. Navic je to opravdu zabava. Dekuji mnohokrat vasemu tymu :)!

Hana Runčíková

S aplikací jsem byla velmi spokojená, vše probíhalo v pořádku a žádný problém se neobjevil. Posun při čtení textů mimo výuku kurzu je znatelný, při rychlém čtení se cítím mnohem jistěji než dříve (strach, že něco přehlédnu, téměř zmizel) a samotné čtení o poznání rychlejší než před absolvováním online kurzu. I po absolvování 14. lekce pokračuji v další výuce; tuto možnost oceňuji stejně jako trvalý přístup ke svému uživatelskému kontu.

František Klouček

Rozecti.se je opravdu zajimavy projekt. Predstavi zajimavou formu cteni, ktera sice neni vhodna pro jakekoliv cteni, nicmene v dnesni dobre prehlceni informacemi muze usetrit spoustu casu. Jedna se o formu cteni, ktera mi sice neni zcela cizi, ale diky zabavnemu programu, ktery vas nuti stale a pravidelne se vracet zjistite, ze i zde plati, ze pravidelny trenink je skutecne ucinny a clovek tak vidi svuj rychly progres. Sve uplatneni v kazdodenim zivote tato forma uceni jiste najde u kazdeho. Forma, kterou je kurs vedeny je skutecne dobra. Prijde mi zabavne motivacni, ze pokud se nevracite casto a nepokracujete ve vyuce, ze se opet vracite o lekce zpet. Zaroven ovsem ocenuji i to, ze se tato funkce da vypnout. Za celou vyuku jsem resil jeden problem se zobrazovanim vyuky a i zde me prijemne potesila rychlost reakce podpory, ktera byla takrka okamzita. Vas kurz jsem dos tal jako darek a musim priznat, ze me velice potesil a uzil jsem si ho. Fandim Vam a drzim palce do dalsiho vyvoje.

Michal Vakeš

Během výuky jsem nezaznamenal žádný problém a celkově jsem velmi spokojen. Celý web je veden v krásném minimalistickém stylu a vše je i jednoduše a stručně vysvětleno.

Martin Homola

Byla to docela dřina. Udělal jsem pár lekcí a vykašlal jsem se na to. A asi po 2 měsících jsem se do toho opřel naplno. Hodlám to dále dotáhnout do 20 lekce. Určitě se to vyplatilo. Děkuji za kurz.

Jan Pecha

Hodně jsem se díky tomu zlepšil a naučil se rychlé čtění aplikovat, kde je třeba, a díky tomu, že si to můžu dále procvičovat a vracet se například k teorii zpětně, tak se jistě ještě zlepším. Třeba předčítač používám neustále. Vesměs jsem byl naprosto spokojený a v případě problémů, které jsem měl s anglickou verzí mi téměř ihned přišla potřebná odpověď.

Pavlína Navrátilová

studentka práva
S kurzem jsem byla velmi spokojená a přinesl slibované ovoce. Naprosto nenásilnou formou provádí krok po kroku výukou rychlého čtení a vy se tak rychle učíte, aniž byste si to uvědomovali. První výsledky v rychlém čtení pozoruji při čtení skript i nestudijních materiálů. Vřele doporučuji všem!

Hana Janulíková

Rozečti se mě opravdu velmi nadchlo. Vždy mě potešilo, když jsem zvládla lekci a mohla se pokoušet o zdolání další. Takže za mě hodnotím jednička podtřžená a budu jistě ve cvičeních i dále pokračovat.

Aleš Demjan

Training & Development manager, Moravia IT
O rychlém čtení jsme přemýšleli ve firmě již delší dobu. Když jsem hledal vhodné řešení, našel jsem portál ROZECTISE.CZ. To mě nadchlo, protože nabízelo přesně ty výhody, které jsem považoval za podstatné – řešení pro lidi, co jsou hodně zaměstnaní, a kteří májí plný přístup k technologiím 24 hodin denně, jsou rozeseti po více regionech a dát je dohromady je nemožné, a pak v neposlední řadě – vhodná cena, pokud možno minimální vzhledem ke snaze o úspory.

Vojtěch Z.

Myslím si, že tento kurz splnil má očekávání. Dokonce je i předčil v tom, že např. při řízení auta vnímám zlepšení pozornosti a postřehu. Zprvu jsem nevěřil, že to půjde, ale opravdu čtu dvakrát až třikrát rychleji než před tím. První až dvanáctá lekce byly průměrně těžké. Když jsem se snažil, tak to šlo. Ale třináctá a hlavně čtrnáctá lekce byly opravdu těžké. Zasekl jsem se u rozšiřování zrakového rozpětí. Tomu jsem obětoval tak cca 5-6 hodin tréningu než jsem se přes to dostal.

Zuzana Chlupová

Vše bylo naprosto v pořádku. Kurz mi pomohl výrazně zvýšit rychlost čtení a předčil má očekávání.

Kamil Kaller

Jsem rad, ze jsem se pro vasi vyuku rozhodl. Na zacatku jsem neveril, ze je mozne se posunout vyse, ale skutecne to mozne je. Zmenil jsem vyukou system cteni a jsem plne spokojeny.

Matej Csornai

Výborne investované peniaze do štúdia. Toto by sa malo vyučovať už na základnej škole. Ušetrilo by mi to roky trápenia sa s čítaním. Čítal som podpriemerne a tak mi čítanie jednej knihy trvalo aj niekoľko mesiacov. Veľmi ma nebavilo sa do čítania púšťať bez dostatku času. Výučbou v kurze a uvedením do praxe som sa výrazne zlepšil a tak čítam oveľa radšej a určite viac. Ďakujem veľmi pekne, tím Rozečti se!

Vítek Nový

Styl internetového kurzu mi vyhovuje protože času je málo a že bych každý den nebo několikrát týdně někam pravidelně docházel na kurz, to je pro mě poněkud neproveditelné. Celkově vzato cítím při čtení značné zlepšení a díky kurzu vím jak na to jít efektivněji a na co si dávat pozor. Díky rychlejšímu čtení jistě ušetřím nějaký ten čas a jak se říkává, čas jsou peníze, takže to nebyla vůbec špatná investice.

Vlasta Soukupová

Kurz rychlého čtení mě naučil jak se rychle prokousat nezáživným textem a přitom nepřehlédnout důležité informace. Výuka mě bavila, použité texty jsou zajímavé a dokonce jsem si díky kurzu zvykla vstávat ráno o hodinu dřív :-) Děkuji a přeji hodně dalších spokojených čtenářů. Vlasta

Anna Velková

Mnohokrát bych Vám i celému týmu chtěla poděkovat za skvělé stránky a za možnost naučit se rychlé čtení tak pohodlně a rychle! Co se týká přehlednosti stránek, tak osobně si myslím, že to jsou nejpřehlednější stránky, co znám - žádné zbytečnosti, jednoduchý a přitom hezký design. Líbí se mi, že máte ve výuce i teorii. Lekce nejsou nijak nadmíru obtížné, tak akorát, aby člověka motivovaly. Možná by bylo fajn, kdyby se ve cvičení na oční fixace střídaly tvary (myšleno ta klikatá čára na níž jsou čtverečky) nebo třeba směr postupu očních fixací, bylo by to kapku zábavnější. Na druhou stranu je to asi z mé strany spíše rozmařilost=). Velice oceňuji, že máte slevy pro studenty a nyní i anglickou verzi! Musím se přiznat, že jsem ze začátku asi moc nevěřila, že bych rychlost svého čtení opravdu mohla změnit, ale nyní čtu jednu knihu za druhou. Ráda se sebevzdělávám a knihy častokrát považuji za cennější zdroj než mnohé internetové stránky atd a vědomí, že jsem schopná (pokud na to mám čas) každý den přečíst celou knihu mé nutkání k dalšímu sebevzdělávání jen a jen podněcuje. Vážně si upřímně myslím, že zaplacení vašeho kurzu byly hodnotně proinvestované peníze. Ještě jednou velmi děkuji a přeji Vám i zbytku kolektivu hodně zdaru, úspěchů i elánu!

Věra Šramhauserová

Není nic, co bych měnila. Celý kurz je moc pěkně vytvořený, je přehledný a srozumitelný, snadná orientace je zaručeně plus. Navíc hvězdičky, které hodnotí úspěšnost, dokáží motivovat. :) Tento kurz mi hodně pomohl, naučila jsem se nejen zrychlit čtení, ale také, jak si uspořádat svůj volný čas. Kdyby se mě někdo zeptal, jestli bych mu online výuku rychlého čtení v Rozečtise doporučila, bez váhání bych řekla ano. Nakonec bych Vám i Vašemu celému týmu chtěla popřát mnoho dalších úspěšných studentů.

Monika Lžičařová

Těsně před finálem jsem si myslela, že to nedokážu, ale pak mi došlo, že mám nekonečně pokusů a že se to jednou nakonec povede a tak jsem trénovala a trénovala až to klaplo. Je super, že mám do aplikace nadále přístup a můžu procvičovat a čeká mě výzva dosáhnout 20. lekce, na to se těším :-)

Lenka Šimlová

S kurzem jsem byla maximálně spokojena. Aplikace je praktická a přehledná. Každé zlepšení je vidět nejen na výsledcích, ale je i okamžitě postřehnutelné v běžném životě. Rychlé čtení skutečně ušetří mnoho času a jsem moc ráda, že jsem s výukou začala.

Petra Švarcová

Výuka je i rámci jednotlivých lekcí členěna na části, což mi vyhovovalo. Přizpůsobuje se možnostem konkrétního uživatele, tempo si lze volit dle svých možností. Dostanete okamžitou zpětnou vazbu po ukončení každé části - pochvala v případě kladného výsledku, při neúspěchu povzbuzení. Ke zlepšování dochází poměrně rychle, což je motivující. Vždy jsem se těšila na další lekci.

Lucie Chroustová

Kurz rychlého čtení mě velmi zaujal. Musím říci, že jsem se vždy těšila na další lekci. Když jsem nevěděla do čeho jdu, bylo skvělé mít více možností na ukončení sekce. Tím jsem si část procvičila a v dalších lekcích bylo vidět zlepšení. Výsledky se odráží na podmínkách. Je opravdu vhodné číst ráno, když je člověk čerstvý a důležitý je klid. Lekce B....jsou už opravdu obtížné a chce to trénink. Pro studium je Kurz rychlého čtení velmi užitečný.

Kristina Čižinská

Dobrý den, jsem s kurzem moc spokojená, pomohl mi hodně se zlepšit a za to jsem velmi vděčná, neboť se ráda osobně rozvíjím, myslím si, že cvičení jsou velmi užitečná. Jenom mi přijde trochu škoda, že je kurz hodně časově náročný, především díky potřebě opakovat pravidelně a posouvání se zpět, pokud člověk nemá po určitou dobu příležitost si vyplnit další lekci, přeci jen jde hlavně o to se soustředit a nemá cenu snažit se to v rychlosti projet během půl hodiny po škole nebo práci či dokonce obojím. Nepřipadá mi, že bych měla horší výsledky, když jsem třeba delší dobu kurz vynechala, ale to je asi u každého jiné a chápu, že to pomáhá pečlivosti a procvičovat je třeba. Jen mi přijde škoda, že si díky časové náročnosti tento kurz zřejmě nezvládne dodělat každý až do úplného konce. Ještě bych ráda zmínila, že si strašně cením závěrečných testů, to mi přijde jako velice chytře udělané cvičení, protože na ostatní cvičení první si spousta lidí dle mého názoru může najít způsob je ošidit a prostě se jen tak proklikat ke konci, což by bylo bezvýsledné, ale závěrečná cvičení a měření rychlosti plus porozumění vyžadují opravdu postupné zlepšování a to se mi moc líbí, kurz mi díky tomu připadá opravdu velmi kvalitní. Jsem moc spokojená a děkuji za možnost si kurz udělat a zlepšit se v schopnosti a rychlosti čtení, myslím, že to je do života hodně užitečné.

Stanislav Horák

Kurz se mi moc líbil. Ze začátku mi pomohl s uplně základním problémem, subvokalizací. Díky tomu, že jsem eliminoval subvokalizaci, zrychlilo se mé čtení o 100%. Pak samozřejmě díky treningu a praxi jsem se ještě víc zrychloval. Zároveň mi kurz pomohl se více koncentrovat na text a taky procvičil moji paměť. Samozřejmě v tréningu pokračuji, protože je pořád, kde se zlepšovat.

Jan Sadílek

Ke kurzu Rozečtise jsem přicházel ze zvědavostí, o čem takový kurz může být a jak dosáhnout lepších výsledků. Na tyto otázky mi záhy odpověděl informační email kurzu, který obsahoval také naučnou brožurku. V té jsem se dočetl základy, které mi odpověděly na mé otázky a doporučily zároveň, jak správně postupovat během kurzu. Na kurzu musím ocenit hlavně různorodost cvičení. V případě očního rozpětí se moc inovací udělat nedá to je jasné, nicméně v případě očních fixací mě nadchla hravost některých cvičení. Například zapamatování si určitého počtu slov pro postup do dalšího kola mě opravdu bavilo a dalo mi zapomenout, že vlastně dělám nějaký online kurz a přitom jsem se zlepšoval. Určitě bych dal plus i za videa v oblasti teorie nebo při neplnění stanovených limitů v testech. Člověk se v nich dovídá další věci a jsou také známkou toho, že autoři projektu si dali s kurzem práci. Díky tomuto kurzu jsem zvýšil svoji schopnost číst na 403 slov za minutu, což uplatňuji prakticky hlavně při studiu. Vřele doporučuji všem, kteří mají problém s horami skript a nejen jim, aby kurz Rozečtise absolvovali. Zajisté doceníte také to, že je přístupný v několika jazycích a neustále se rozšiřuje.

Dan Bialožyt

Díky kurzu rychlého čtení na portálu Rozectise.cz jsem měl možnost zlepšit rychlost svého čtení o více jak 100% a naučit se pro mě nové a účinné techniky, jak zefektivnit své čtení nejen, co se týče rychlosti. Určitě doporučuji.

Martina Pustková

Co se týče aplikace, byla jsem spokojená. Lekce jsou dobře sestavené jak ze stránky přehlednosti, tak náročnosti. Celé výuce nemohu nic vytknout.

Pavel Neumitka

Kurz je vynikající a pomáhá studentům rozšířit zrakové rozpětí a tím přečíst více slov na jednu fixaci. Líbí se mi také statistiky a hvězdičky za splněné cíle. Děkuji celému týmu Rozečti se za profesionální online kurz, vstřícnost a pomoc.

Jakub Křivan

Dobrý den, chtěl bych poděkovat za skvělý kurz. Velmi jsem si jej užil. Musím se přiznat, že systém hodnocení hvězdami je velmi motivující a zajímavé je sledovat rovněž celkové pořadí čtenářů. U některých cvičení jsem se trochu nadřel, ale díky sekci procvičování jsem měl možnost si vše natrénovat a poté úspěšně absolvovat. Velmi rád jej doporučím svým kolegům a přátelům. Přeji Vám mnoho dalších čtenářů. Moc Vám všem fandím a přeji mnoho úspěchů. Ještě jednou děkuji. J. Křivan

Hana Sklenářová

Kurz jedním slovem perfektní, nejlepší je, že mohu studovat v kteroukoliv denní i noční dobu. Na nový způsob čtení jsem si rychle zvykla, používám jej prakticky denně. Také mi pomohlo s bojem s odkládáním úkolů - jsem schopna se rychle zorientovat např. v doručené poště, rychle vypíchnout obsah delšího písemného sdělení, během chvilky vím, jestli určitý článek má smysl číst nebo ne. Takže ode mne velké díky!!!

Štěpán Rožek

Kurz rychlého čtení je rozhodně zajímavým rozšířením znalostí a již teď mohu říci, že jsem ho již několikrát využil. Na to abych měl ke kurzu výhrady by se muselo jednat spíše o kurz v podobě kupříkladu meetingů a ne o e-learning. V této podobě si myslím v pořádku. Přeji Vám i Vašemu týmu rozečti se co nejvíce úspěchů do budoucna.

Lenka Kovářová

Vždy jsem si myslela, že čtu velmi rychle a dobře, tento kurz mi ukázal, že naopak potřebuji zlepšit své čtenářské schopnosti a vnímavost textu. Závěrečné lekce byly velmi náročné, ale motivační. Dokonce i v pracovní oblasti vidím zlepšení soustředění a paměti. Kurz Rychlého čtení doporučuji všem. Je neskutečné, jak lze zapracovat na sobě samé ve čtrnácti lekcích. Jsem velmi vděčná za tuto možnost.

Miriam Tančiboková

Na základnej škole ma naučili čítať, asi ako každého. Čítať viem, myslela som si, že to stačí. Netušila som, že existujú techniky, ktoré mi môžu pomôcť moje čítanie vylepšiť. Keď som sa dostala ku kurzu rýchleho čítania, prekvapilo ma, že existuje mnoho druhov čítania, ktoré sa dajú rôzne kombinovať. Keď som si len prelistovala nejakú knihu, alebo prečítala len jej časť, považovala som to za slabinu, za prehru - mala som si predsa nájsť čas a prečítať si ju poriadne. Zistila som, že toto môžem premeniť na svoju silnú stránku. Je v poriadku si knihu len prelistovať, prečítať ju kurzorickým či selektívnym štýlom čítania. Dokonca aj pri rýchlom, nie podrobnom, čítaní som schopná si z nej mnohé zapamätať. To je veľmi nápomocné hlavne pri vysokoškolskom štúdiu. Kurz rýchleho čítania ma veľa naučil, nie len o spôsobe, akým čítam, ale aj o svojom seba hodnotení. Pri cvičeniach na rozširovanie zrakového rozpätia som si myslela, že robím veľa chýb a budem mať nízku percentuálnu úspešnosť. Výsledok som však vždy mala nad 90%. Až na pár preklepov, ktoré však väčšinou vznikli náhlením sa a nesprávnym prepisom, som mala všetko správne. To ma utvrdilo, že si môžem veriť, oči ma neklamú, a môžem si byť v čítaní viac sebaistá. Vďaka tomu sa moja rýchlosť čítania postupne zvyšovala, až dosiahla dvojnásobnú úroveň.

Lukáš Vaníček

Vaše učební metody mě velmi pomohli. Abych trénoval co nejvíce, tak jsem za leden četl různé knihy. Výsledek mě velmi překvapil. Kromě vašeho kurzu jsem za leden přečetl další 4 knihy. Sice ně nějak extra dlouhé, ale stejně mi to velmi zlepšilo náladu. Chtěl bych vám tímto velice poděkovat za váš kurz. Neustále ho doporučuji svým známým. PS: První cvičení je nejnáročnější, ale po mnoha pokusech se to vždy povede :-)

Martin Ouřada

Rozečti se mě potěšilo uživatelsky příjemným designem, který to, co by se jevilo jako dřina, dokázal zprostředkovat zábavnou formou. K plnění lekcí jsem byl celkem motivován.

Andrea Dosoudilová

Musím říct, že online kurz je velice dobře zpracovaný jak po stránce grafické, tak i po stránce orientace. Dobře se s ním pracuje. Nikdy dřív by mě nenapadlo, že se lze ve čtení tak rychle zlepšovat. Když ke kurzu přistupujete poctivě a věnujeme se i cvičením určeným k odpočinku a zvyšování očního rozpětí, tak výsledky se dostavují každým dnem. Zvykla jsem si trénovat i fixace při běžném čtení textů a je pravdou, že tato schopnost se postupně stává automatickou a nemusím se na to již více zaměřovat. Oko si řádky již dělí na jednotlivé fixace automaticky samo. Jak jsem výše zmínila, byla jsem překvapena poměrně snadným tréninkem proti mé původní představě. Nyní jsem velice ráda, že jsem si tuto schopnost osvojila, protože ji využiji každý den v práci a při přípravě do školy. Usnadní to mé studium, protože není vždy jednoduché zvládat chodit do práce a večer se učit na zkoušky. Tak snad teď budu mít více času.

Tomáš Eliaš

Dobrý den, rád se pokusím uvést zpětnou vazbu na tento kurz, alespoň věcně a ve zkratce. Tento kurz mě bavil a myslím si, že je zpracován velmi šikovně. Nejvíce se mi líbila možnost sledovat pokrok a dá se říci, že celkový přehled a „čtecí tachometr“, mě každou lekci více a více motivoval k dosáhnutí svého cíle a certifikátu. Dále se mi pak zdály velmi užitečné rady na správné postupování, mezicvičení na relaxaci a odpočinek očí atp. Tento kurz mi pomohl zlepšit nejen rychlost a pochopení textu, ale také soustředěnost při čtení. Podle mě je tento kurz velmi zdařilý a zároveň je také výbornou příležitostí pro všechny, kteří by se chtěli naučit číst rychleji a efektivněji.

Lucie Kučková

Aplikace Rozečtise předčila mé očekávání. Dobře se mi s ní pracovalo a byla jsem mile překvapena dosaženými výsledky.

Karolína Slezáková

Dobrý den, kurz se mi celkově líbil (obsahově i graficky), vidím ho jako velmi přínosný a hodlám v něm pokračovat i nadále (jelikož se pořád považuji za pomalého čtenáře). Opravdu na sobě vidím změnu ve čtení (ze 90 slov/min na 350 slov/min) a je to velmi příjemné. Myslím si, že se to opravdu hodí a je to efektivní způsob zlepšení si dovedností. Díky za kurz :-)

Jitka Štědroňová

Díky mé práci a studiu je pro mne brodění odbornými texty denním chlebem. Metody rychločtení, které jsem si v kurzu Rozečtise osvojila, dokážu pracovat rychleji a efektivněji a lépe se orientuji v textech. A navíc je to zábava!

Adam Cironis

student
Upřímně jsem nevěřil, že je možné se během jednoho měsíce naučit číst několikrát rychleji. Výsledek zlepšení o 364% mě však přesvědčil o opaku. Výsledky jsem na sobě začal pozorovat hlavně díky zkouškovému období, kdy je potřeba během krátkého časového úseku pročíst mnoho materiálu a rychlé čtení je ideální metoda, jak se s tím vypořádat. Současně se věnuji programování, takže pročítání technické dokumentace je na denním pořádku a umět ušetřit jakoukoliv minutu se hodí všeobecně. Zároveň moc oceňuji zpracování celé aplikace. Díky měřidlu zlepšení a grafům je velmi jednoduché udržet motivaci. A to jsem ještě nedokončil zbytek kurzu. Mohu vřele doporučit.

Lucie Zelená

Kurz je velmi kvalitně zpracován a je určitě vhodný pro všechny věkové kategorie. Díky kurzu jsem si zlepšila rychlost čtení a dokážu při studiu využívat různé techniky čtení. Teď už chápu, že přečíst nejméně jednu knížku týdně je opravdu snadné. Děkuji a určitě doporučuji všem, kteří chtějí číst efektivněji.

Michal Kufner

Dobrý den, děkuji Vám za Vaší gratulaci i za vytvoření takového skvělého projektu jako je právě Vaše Rozečtise. Na Váš web jsem náhodou narazil při hledání způsobů jak zrychlit čtení a musím říct ze jsem zpočátku byl jaksi skeptický ohledně účinnosti kurzu, ale po absolvování zkušební verze jsem pochopil, že výsledky ohledně zrychlení četby se určitě dostaví. Pokud jde o HODNOCENÍ KURZU, tak mohu říct jen, že se jedná o NEJLEPŠÍ "zlepšovák" na čtení, o kterém vím. Co se týká nedostatků kurzu, tak ač vím, že kritika je potřebná, tak bohužel nemohu najít žádné nedostatky. Váš kurz určitě doporučím svým přátelům a rodině. Přeji Vám hodně dalších úspěchů s Vaším projektem. S pozdravem M. Kufner

Martin Šujanec

Během kurzu jsem více než zdvojnásobil svou rychlost čtení a budu se snažit nadále zlepšovat. Nabyté dovednosti a znalosti nyní každý den využívám při zvládání pracovních povinností i v rámci dalšího vzdělávání. V dnešním rychle se měnícím světě by nikdo neměl plýtvat svůj drahocenný čas pomalým čtením. Děkuji za kurz a přeji hodně úspěchů!

Miroslav Jirků

Dobrý den, v první řadě bych Vám chtěl poděkovat za perfektní výukovou aplikaci! Jsem s ní naprosto spokojen a přinesla mi opravdu to co jsem očekával. I nadále plánuji používat aplikaci k procvičování spolu s mým novým Kindle, který jsem si pořídil na maximální využití nově nabitých schopností. Musím se přiznat, že o rychlé čtení jsem se zajímal velice dlouhou dobu a nikdy jsem po přečtení různých knižních titulů s návodem na rychlé čtení nepozoroval žádné velké zlepšení. Toto stagnování se ale zlomilo, když jsem prošel již prvních pár kurzů. Najednou jsem díky grafickému zpracování měl jasnou představu o tom jak a co přesně trénovat. V budoucnu plánuji kurzem projít znovu v anglickém jazyce.

Martina Horálková

Byla jsem překvapena jakého výsledku lze za tak krátkou dobu dosáhnout. Zlepšení v rámci kurzu bylo o 201 %. Kurz byl zábavný. Vyžaduje maximální soustředění. Doporučuji všem, kteří mají doma děti, aby předem stanovili pravidla a zajistili si maximální možný klid pro absolvování kurzu. Ve vyšších lekcích je to nezbytné. Myslím, že mi aktivní čtení pomůže v mém dalším studiu a i v ostatních oblastech života.

Tomáš Hruzík

Kurz byl pro mě přínosný v tom ohledu, že jsem si uvědomil to, jak se na čtení soustředit. Vždycky při čtení mi oči ujíždely níže a chtěly být napřed před myslí. Díky Vám jsem se naučil soustředit na to co čtu! A navíc, jako bonus, dokážu číst daný text rychleji a soutředit se na něj, nikoli nesmyslně lítat po stránce. Kurz byl tedy pro mě přínosný, i když je třeba neustále se zlepšovat. Jsem moc rád, že se mohu ke kurzu vždy vrátit a trénovat!

Šimon Vodička

Výuka rychlého čtení pro mě byla zajímavou zkušeností a novým prvkem, ve kterém se dá stále zlepšovat. Nikdy dřív mě nenapadlo, že bych se mohl o tolik zlepšit v něčem tak jednoduchém jako je čtení. Ale díky vhodně vybraným cvičením, u nichž se postupně zvyšovala obtížnost, jsem s každou další lekcí pociťoval neustálé zlepšování. Rychlé čtení je určitě schopnost, která má uplatnění v každodenním životě, takže všem doporučuji absolvovat tento kurz.

Valentina Malínská

Co nejvíce oceňuji na kurzu rychlého čtení Rozečti.se je jeho strukturovanost, dostatek podpůrných a doplňujících materiálů, metodickou průpravu a intenzivní cvičení, která jsou zejména potřeba pro rozvoj aktivního čtení. Také se mi velmi líbil výběr cvičných článků z různých oblastí, ve kterých jsem se dozvěděla nejen mnoho zajímavých informací ze světa, ale i užitečné tipy a rady, jak zvládat studium. Navíc jsem se cítila dobře v přátelském prostředí stránek, a to jak uživatelsky, tak co se týče přístupu.

Vojtěch Č.

Kurz rychlého čtení se mi velice líbil. Díky němu jsem svoji rychlost čtení téměř ztrojnásobil. Hned jsem si zvykl metody používat i v běžném životě, ušetří to čas. Lekce byly podle mě sestaveny optimálně. Nejvíce jsem se těšil na test rychlosti na konci každé lekce. Klidně by takové testy mohli být v každé lekci dvakrát, třeba na začátku a na konci.

Petr Mutinský

Kurz Rozectise mi pomohl začít vnímat text jiným způsobem. Uvědomil jsem si, že trávím až příliš času čtením krátkých odstavců. To mi poněkud komplikovalo život než jsem začal kurz absolvovat. Zvlášť zásadním pro mě bylo období psaní bakalářské práce, kdy mi kurz velice pomohl pročíst desítky různých zdrojů, zbytečně se nezdržovat a znovu přečítat každý odstavec, ale rychle projet celý text a být schopný rozpoznat to podstatné. Dalším plusem bylo, že jsem byl schopný rychleji odpovídat na texty a zprávy svých klientů a přátel. Řekl bych, že i mé vnímání a odpovědi byly sebevědomější a bystřejší. Mnohdy jsem tak dostával zpětnou vazbu, že jsou ostatní fascinováni, že už jsem si text stihl přečíst, a o to více, když jsem mu plně rozumněl. Za sebe velmi doporučuji, jelikož se čtením se budeme setkávat několikrát denně, ať chceme nebo ne. Je tedy jen na nás, zda-li tento čas chceme využít efektivněji či nikoliv.
× Používáním této aplikace souhlasíte se zpracováním souborů cookies ve vašem prohlížeči.